Vánoční ozvěny

Foto Eva Křížková

"Narodil se Kristus Pán, veselme se!"

Ano, i letos o Vánocích se tak stalo. Narodil se v jeslích v Betlémě. Proto betlémy v různých provedeních můžeme spatřit v každém kostele.

Tak tomu bylo i u nás v Olbramovicích, v kostele Všech svatých. Betlém je dřevěný, vyřezávaný a pochází z druhé poloviny 20. století.

Kromě vánočních mší svatých byl kostel otevřen i v úterý 26. 12., a to od 14.00 do15.30 hodin na prohlídku betléma. Zájem byl velký, což nás potěšilo.

Zvláště děti si přišly na své. Mohly si odnést postavičku z betléma. Ne ovšem opravdovou, ale vytištěnou na kartičce. Chvílemi to neměly jednoduché, protože rozhodnout se, která je ta nejlepší, bylo opravdu těžké.

Dále se musím zmínit, že k navození krásné vánoční atmosféry přispěla i varhanní hudba Vojty Jareše a zpěv Kateřiny Křížkové. Mnozí lidé, kteří k nám zavítali, hned neodešli, ale usedli do lavic a zaposlouchali se do právě znějících tónů a písní.

A co si můžeme na závěr přát? Jen to, abychom se napřesrok zde opět všichni sešli a třeba právě u jesliček.

Eva Stárková

Učedníci byli plni radosti a Ducha. (Sk 13,52)