Tříkrálová sbírka 2023 proběhla

Dne 7. ledna 2023 se na náměstí v dopoledních hodinách vyrojilo hejno dětiček. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže tyhle děti byly už na první pohled dost odlišné. Na hlavičkách se jim kolébaly koruny, nožičkami si přišlapovaly dlouhé suknice a pár šťastlivců vyfasovalo i krátkodobé, ovšem poctivé, opálení. Doslova na uhel.  

Ano, v tento den jste mohli potkat krále Tříkrálové sbírky. Roj se potuloval zprvu pohromadě, protože většina dětí ještě nic podobného nezažila a my je hned na začátek nechtěli od spolupráce odradit. Po několika prozpívaných setkáních s dárci jsme se už rozdělili na menší skupinky, které se samostatně pohybovaly Voticemi. Na pozvání pracovnice z domova s pečovatelskou službou šla jedna ze skupinek potěšit zpěvem i tam. Vesměs všude jsme se setkávali s pozitivním přijetím. Za to jsme my pořádající i děti velmi vděční. Na účet Charity bylo z Votic posláno 12 764,- Kč.

Všem dárcům i odvážným koledníkům děkujeme za solidaritu s potřebnými. Konkrétní dílčí projekty Charity, které jsou sbírkou podporovány, najdete na internetovém webu www.trikralovasbirka.cz

TN

Připojená fotogalerie

Kontakty

Václav Revenda P. Mgr. et Mgr. Václav Revenda
administrátor farnosti
   (+420) 721 487 212
   revendavaclav@seznam.cz
Stanislav Zápotocký P. Stanislav Zápotocký
výpomocný duchovní
   (+420) 602 170 046
   fara_sedlcany@volny.cz

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Neprolévejte krev. (Gn 37,22)