Maršov - víkendovka v červnu 2022

Červnový Maršov 2022

Stejně jako jsme školní rok začali, tak jsme ho i skončili výborně hvězdným:) pobytem v malebné horské vesničce Horní Maršov. Naše skupinka se rozrostla o několik málo členů a společně se ctihodným otcem Václavem čítala deset skvělých osůbek. 

Naše dobrodružství jsme započali ve městě označovaném jako srdce Evropy (Praze), velmi “zdravým“ obědem ve fast-foodu. Poté se ale bohužel naše cesty rozdělily. Kvůli omezenému počtu míst v autě museli dva členové skupiny jet autobusem (přestože otec Václav už rok mluví o pořízení mikrobusu:)). Po zdárném příjezdu do naší základny v Maršově jsme první den ukončili oslavou tříletého výročí kněžského svěcení našeho otce Václava s přípitkem vína a chlebovým dortem za libozvučného zpěvu Narodil se Kristus Pán. 

Náplň našeho pobytu se skládala ze dvou stěžejních oblastí, turistické a duchovní. Mezi outdoorové aktivity patřily dva výlety, první byl na hrádek Aichelburg a druhý na Sněžku. Výšlap na nejvyšší horu Česka byl sice náročnější, ale díky krásnému počasí, dechberoucím výhledům, příjemnému prostoru pro povídání a společnému blbnutí (Patriku, kde máš botu?), jsme si ho všichni moc užili. A za odměnu jsme si po takové fyzické námaze dopřáli svezení lanovkou :). 

Jako duchovní téma pobytu zvolil otec Václav „strach“. Atmosféru navodil válečný film Šarlatový a černý, představující příběh člověka, který byl schopen bojovat se svým strachem a odevzdat své obavy a starosti Pánu. Na to jsme navázali rozjímáním, po němž byla příležitost ke ztišení a modlitbě. V tomto čase jsme také měli možnost se připravit na večerní adoraci, při které jsme Kristu odevzdávali své vlastní strachy. Jejich sepsání nebylo snadné, ale o to silněji a osobněji jsme adoraci prožili. Duchovní program jsme završili sobotní křížovou cestou ke kapličce svaté Anny a mší v maršovském kostelíčku. 

Mezi jednotlivými body programu jsme měli dost času i na prohlubování našich vztahů. Čtvrteční večer jsme strávili společným opékáním buřtů, camembertů a marshmallownů (rozteklé na napichovácích byly opravdu mňamka, co Vojto? :)) za doprovodu táborových písniček. Ostatní večery se nesly v duchu hraní deskových her. Obzvlášť vydařený byl poslední večer, kdy se z nevinné večerní procházky vyklubala nebezpečná bojovka, která dopadla obsazením celé chaty dámskou částí skupiny, zatímco ostatní členové uvízli venku :). Následovalo dobývání chalupy, kdy ctihodný otec Václav s naším skvělým cajonistou Patrikem vnikli dovnitř oknem otevřeným na ventilačku (nebo snad větračku či vyklápěčku, Aničko? :)) a sebrali dámám velení :(.

Během rozjímání jsme si uvědomovali, jaké strachy máme a jak často naše životy ovládají. Ať už se jedná o strach se druhým otevřít, strach z nejistoty a selhání, strach plně důvěřovat Bohu, či strach ze čtení v kostele, anebo vyslovení přímluvy nahlas. Pán nám ale říká, abychom opustili naše pohodlí, naši pomyslnou loďku bezpečí, vše mu odevzdali a vydali se za Ním.

Na závěr bychom chtěli poděkovat otci Václavovi za to, že jsme již po třetí mohli společně vyrazit na pobyt do Maršova a za to, jak nás vede na cestě k Bohu, přestože mu z nás musí často jít hlava kolem. „Rozhodnopádně“ bychom chtěli poděkovat všem, kteří na nás mysleli v modlitbě, velkorysým dárcům, kteří nás podporují finančně, a především všem zúčastněným, že můžeme tvořit takové nádherné společenství! Díky Bohu, že můžeme vždy o kousek povyrůst a společně kráčet za Ním!

AS + MV <3


 

Připojená fotogalerie

Kontakty

Václav Revenda P. Mgr. et Mgr. Václav Revenda
administrátor farnosti
   (+420) 721 487 212
   revendavaclav@seznam.cz
Stanislav Zápotocký P. Stanislav Zápotocký
výpomocný duchovní
   (+420) 602 170 046
   fara_sedlcany@volny.cz

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Tvá tvář je bezpečnou ochranou, Bože. (Ž 31,21)