Pozvánka ke sv. Vojtěchu

Pouť ke svatému Vojtěchu

A je to tu, tradice této pouti opět ožívá. Vydejte se s námi na společnou cestu za svatým Vojtěchem. Tušíte alespoň trochu, kdo to byl svatý Vojtěch? Byl to český biskup z konce desátého století, ve své době velmi vážený a vzdělaný člověk a možná i proto se stal patronem pražské arcidiecéze a zejména Čechů a Poláků.
Tato pouť se uskuteční dne 24. dubna. Pro nadšené zájemce je nabídka srazu ve 13:30 před votickou farou a následné společné putování do cíle naší cesty - ke kapličce svatého Vojtěcha na hoře Větrov.  Samotná cesta je velmi krásná, takže se rozhodně neváhejte zapojit, pokud máte ve zvyku se v neděli odpoledne procházet. Pro méně nadšené zájemce je možnost dopravit se  kousek pod vrchol a značně si tím zkrátit cestu. Zde, na vrcholu, bude u kapličky sloužena mše svatá, a to v 15:00. Samotná mše má v přírodě velmi speciální kouzlo a i zde na mši je vítán opravdu každý. :)
Možná si teď říkáte, proč byste právě vy měli na tuto pouť vyrazit. Důvodů je opravdu spoustu a věříme, že každý z vás si v tom najde to své. Jedná se převážně o duchovní záležitost v podobě mše svaté, ale bude k dispozici i různorodé občerstvení, které si budete moct dopřát po zdolání kopce. Někoho zase zajímá třeba příroda a někdo se rád seznámí s novými lidmi nebo si jen udělá výlet.
Ač se vám zpočátku třeba nebude chtít, může se z celé akce stát příjemně strávené nedělní odpoledne, o to více, pokud ho strávíte s lidmi, na kterých vám záleží, takže rozhodně neváhejte pozvat třeba ty, na které si při četbě těchto řádků vzpomenete, ale i kohokoliv jiného.
Budeme se těšit! :)

Plakát najdete zde

Tým votické farnosti

On nesl naše utrpení. (Iz 53,4)