Rada farnosti v březnu

Přítomni P. Revenda, P. Zápotocký, pí Marešová, pí Slavíková, pí Boušková, p. Maršíček, p. Stárek, pí Malotínová, pí Šestáková, pí Soudná, pí Němečková, p. Kureš

• Tabulka potřeb pro kostelníky – doplnění, aktualizace

• Noc kostelů – první návrh a časové upřesnění programu a rozdělování úkolů

• Velikonoce – arcibiskup vybízí k důstojnému slavení liturgie tam, kde je dostatek věřících; v úvahu vzít svoz farníků do míst s obřady.

• O. Revenda sveze zájemce do Prahy na Missu chrismatis (katedrála 9.30). Nabízejte dopravu dalším lidem, jedete-li. Je žádoucí se účastnit – jednota církve, krása liturgie, vyjádření poděkování za kněžskou službu našich duchovních správců.

• Na Velký pátek bude od slavné křížové cesty v 15 hodin otevřen kostel i po obřadech až do 20 hodin. Zpěváci na Velký pátek při obřadech jsou žádoucí – zkontaktovat (MM). Vybízet farníky k návštěvě kostela, k adoraci.

• Bílá sobota – ranní modlitba církve a pak možnost setrvávat na modlitbách u Božího hrobu na hřbitově.

• Do budoucna projednat i možnost mše svaté na hřbitově u Božího hrobu – p. Maršíček zjistí vhodné datum – někdy v létě.

• Paškály – který kam a symbolika. Čas bohoslužeb - úprava. Výzdoba, plátna.

• V úterý 22. 3. přijede Martin Frouz a bude profesionálně fotit naše kostely, je třeba zajistit mu přístup do kostelů, upozornit na zajímavé detaily. Uklidit, srovnat.

• Do kostelů k pohřbům rozdány brožury stručného průvodce bohoslužbou; dávat při mši svaté na lavice, aby byli pozůstalí v obraze.

• U rakve má stát paškál.

• V Jankově a v Olbramovicích je v dubnu plánovaný program pro děti v kostelích.

• Příští rada farnosti bude 22. 4. v 18 hodin.

On nesl naše utrpení. (Iz 53,4)