Podzimní brigáda

Farní brigáda 30. 10. 2021

My lidi se zjednodušeně dělíme na hromadící a třídící. Znáte to. Někdo by nevyhodil ani papírek od čokolády, jiný se ho buďto zbaví hned, nebo časem, když nazná, že už mu nebohý papírek nic neříká.

Když se takhle na farách střídají administrátoři, ještě to docela ujde. Horší je, pokud za sebou neustále přicházejí ti první… a pak, po letech, faru začne obývat ten z druhé skupiny. Protože, nebožák, zjistí, že se do rozlehlého domu nemůže vejít. Všude plno. Plná půda (jenže kdo rozliší, jaké z těch archivovaných věcí jsou vzácné, hodnotné, hodné lepšího uskladnění, a které si zaslouží pouze doživotí na skládce). Plný sklep (tam už se rozlišuje lépe, protože sklenice zavařenin porostlé centimetrovou plísní nenechají člověka na pochybách, stejně tak mumifikovaná jablka v přepravkách…). Přeplněná kůlna (tohle bylo téma první loňské brigády a byli jsme náležitě pyšní na to, že se z domečku stal funkční prostor pro stroje, přístroje a nástroje a dřevo).

Dnešní brigádu svolal pan farář kvůli půdě a sklepu. A že bylo co dělat. Celkem se nás na faře pohybovalo čtrnáct, a to i přespolních, za což jim vřele děkujeme. Tatínek pana administrátora se věnoval jakýmsi elektrickým drátům a zásuvkám v místě, kde přibydou elektrické spotřebiče. Silní muži vynášeli ze sklepa a půdy těžké předměty, my ostatní jsme pomáhali otci Václavovi, aby byl jako ten hospodář v Mt 13,52 a nevytřídil i to, co se ještě někomu hodí. Vlastně to na farním dvorku vypadalo jako na blešáku a každý si přišel na své. Letitými ořechy počínaje, zrezivělými vidlicemi na buřty konče. Však se podívejte do fotogalerie, třeba by se Vám doma taky něco z předmětů šiklo.

Většina z nás tak strávila čas od devíti do tří plodnou, špinavou, ale docela radostnou prací. V poločase jsme se nadlábli skvostnými řízečky a sekanou a dojedli se barevnými zákusky místních farnic, pan farář obskakoval své farníky u kávovaru a bylo nám blaženě.

Děkujeme otci Václavovi za to, že nám dává možnost účastnit se dění ve farnosti i tímto způsobem. Protože práce a společné jídlo tmelí. A sobě děkujeme navzájem, že jsme přišli v tak hojném počtu a v parádním počasí, které bylo zase Božím darem, jsme všechno, co bylo v plánu, zvládli.

Kontakty

Václav Revenda P. Mgr. et Mgr. Václav Revenda
administrátor farnosti
   (+420) 721 487 212
   revendavaclav@seznam.cz
Stanislav Zápotocký P. Stanislav Zápotocký
výpomocný duchovní
   (+420) 602 170 046
   fara_sedlcany@volny.cz